Durakta kalp krizi geçirdi, belediye otobüsüyle hastaneye yetiştirildi

Adapazarı kent merkezindeki Yazlık-Maltepe ortasında yolcu taşıyan İbrahim Pehlivan idaresindeki 9-A numaralı belediye otobüsü, Gar Meydanı’nda yolcu almak için durakladı. Bu sırada otobüs durağında 80 yaşlarındaki bir bayan yere yığıldı.

Bilinci kapanan bayanın kalp krizi geçirdiğini fark eden etraftaki vatandaşlar durumu sürücüye bildirdi. Bu sırada sürücüyle birlikte olay yerinde bulunan belediyenin paklık işçisi, yolcuların da yardımıyla yaşlı bayanı araca taşıdı.

Baygın halde olan bayana araçta belediye çalışanları ve yolcular müdahale etti. Sürücü güzergahını değiştirerek bayanı hastaneye yetiştirmek için büyük bir efor ortaya koydu. O anlar ise saniye saniye güvenlik kamerasına yansırken otobüste bir kişinin elindeki stetoskopla yaşlı bayana müdahale etme eforu dikkatlerden kaçmadı.

Yaşlı bayanın durumunun güzel olduğu öğrenilirken güvenlik kamerasına yansıyan imgelerde, yaşlı bayanın otobüse bindirilmesi, otobüsün acil servise gitmesi, bir kişinin elindeki stetoskopla yaşlı bayana müdahale etmeye çalışması, yaşlı bayanın müdahale etmeye çalışan şahsa sarılması yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir