Dursun Özbek canlı yayında Jorge Jesus’u hedef gösterdi: Ülkemizin itibarını yok etmeye çalışıyor

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, MHK Lideri Lale Orta’nın yayıncı kuruluş yorumcularına baskı yaptığı tezi ve Jorge Jesus’un Sevilla müsabakası sonrası söylediği “Maçlar alanda kazanılmıyor.” kelamına ait sert açıklamalarda bulundu.

“TÜRK FUTBOLUNUN KIYMETİNİ İKİ PARALIK ETMEK İÇİN DEMEÇ VERİYOR”

Jorge Jesus’u gaye alan Dursun Özbek, “Avrupa kupalarında maç bitiyor, hocaları Türk futbolunun bedelini iki paralık etmek için demeç veriyor. Ülkemizin prestijini yok etmeye çalışıyor. herkes sessiz, herkes lisanını yutmuş! Kimse bahisle ilgili yorum yapmıyor!” sözlerini kullandı.

Dursun Özbek’in açıklamalarının tamamı şöyle:

“HAKEM YORUMCULARINA BASKI YAPMIŞTIR”

Son günlerdeki gelişmeler yüzünden bu basın toplantısını yapma kararı aldık. Kasımpaşa maçında Zaniolo’ya yapılan hareket ve sonrasındaki gelişmeler, yorumlar, bütün bir döneme ışık tutmaktadır. MHK Başkanı Lale Orta, hakem yorumcularına baskı yapmıştır.

“GERÇEK OLMADIĞINI DÜŞÜNDÜ”

TFF’den kimse yorum yapmamış ve sessiz kalmışlardır. Demek Sayın Lale Orta’nın yanı sıra TFF de tıpkı fikirdedir. Sayın Lale Orta, onların sözcülüğüne soyunmuştur. Büyük bir hayal kırıklığı içerisindeyiz. Olayı Konya2da öğrendim, bunun inanılmaz bir şey olduğumu ve gerçek olmadığını düşündük. MHK’nın vazife ve yetkileri belirlidir. Misyonları ortasında yayıncı kuruluşa yahut rastgele bir basın kuruluşuna müdahale etmek yoktur.

“BİR KİŞİ HEM SAVCI, HEM DE HAKİM OLAMAZ”

Ayrıca Yönetim Kurulu kararı olmadan, VAR görüntüsü dışarıya çıkarılmıştır. Demek ki gösterilmeyen yahut gösterilmesi gereken görüntüler var. MHK Başkanı istediği gibi karar veriyor, istediği manzaraları ekrana getiriyor. Bir kişi hem savcı, hem de hakim olamaz. Sayın MHK Başkanı, hem savcı, hem de hakim olma rolüne soyunmuştur. Bunu kabul etmiyoruz. Yayıncı kuruluşa 300 sayfa müracaatla gittik, haklarımızı savunmaya çalıştık. Dönemin başından beri bize yapılan haksızlıkların sebebi daha âlâ anlaşılıyor. Demek kimi imajlar yayınlanabilir, kimilerinin ise yayınlanmaması lazım! Bunun inisiyatifi de MHK Başkanı’nda!

“EYT’DEN İSTİFA ETTİĞİ SÖYLENDİ”

Deliller herkese açık olmalı, herkes hakkını arama mecburiyetindedir. Biz yanılgılarımızı kabul etmek yerine, durumu olağanlaştırmaya çalışarak, daha büyük yanılgıların yolunu açar, kuralsızlığı tanımışız oluruz. Adaletten vazgeçerseniz, tarafsızlığınıza kaybedersiniz. MHK en tarafsız olması gereken kurumlardan biridir. Bu kurumun başkanı arka kapıdan bulduğu tahlillerle, zımnî telefon konuşmalarıyla değil, adaletiyle hepimize örnek olması gerekir. Sayın Lale Orta’nın müdahale ettiği TV programıyla ilgili bir misyonlu arkadaşımız istifa etti. Sayın Lale Orta ise EYT’den istifa ettiğini söyledi.

“TFF NEDEN SUSUYOR?”

İstifa kararı, o programla tıpkı ana gelmiş! Birilerinin aklıyla alay etmeye kalkmayın. Lale Orta’ya inanıyorduk fakat durum tam aksisini gösteriyor. Kimse bunun acemice bir yanılgı olduğunu söyleyemez! TFF neden hala sessizliğini kuruyor. Tüm ülkenin hem fikir olduğu kazara ilgili TFF neden susuyor? Neden ve kimden çekiniyorsunuz? Lale Orta’ya inanıyorduk ancak durum tam zıddını gösteriyor. Kimse bunun acemice bir yanılgı olduğunu söyleyemez! TFF neden hala sessizliğini kuruyor. Tüm ülkenin hem fikir olduğu ezkaza ilgili TFF neden susuyor? Neden ve kimden çekiniyorsunuz?

“ADALET HERKES İÇİN VAR”

Bütün bir döneme ışık tutacak olayda herkes susuyor. Sayın Lale Orta, TFF’nin sözcülüğünü yapıyor ve olaylara açıklama getirmek zorunda kalıyor. Sayın Mehmet Büyükekşi, yönetim konseyi arkadaşları; neden çekiniyorsunuz? Adalet herkes için var. Adaleti herkes için sağlayamazsak, işte bu türlü birileri adaleti kendi için düzenlemeye kalkar. Tuz koktu!

“BÖYLE BİR ŞEYE NASIL MÜSAADE EDİLİR”

Bu plan için ayrıntılı bir biçimde çalışılıyor! Leo Dubois’e yapılan durumda kırmızı verilmiyor, faulü yapan da kırmızı olduğunu söylüyor. Hakemler ve VAR görmüyor. Rakibimizin maçında da birebir hareket yapılıyor ancak gereken kart gösterilmiyor. Anlaşılması sıkıntı, garip imgeler var. Hakem elini kırmızıya götürüp, birden vazgeçiyor. kaldı ki bu hakem, bir Galatasaray maçında rakip kadro formasıyla maç seyretti! Bu türlü bir şeye nasıl müsaade edilir. Bu mevzu daha evvel TFF ile yaptığımız toplantılarda gündeme geldi.

“BUNU ALGORİTAMAYA YAZARKEN UNUTTUNUZ MU?”

TFF, bizi hakemlerin bir algoritma ile atandığına ikna etmeye çalıştılar. Rakibimizin maçındaki hakemin, Galatasaray’ı sevmediği ve rakip ekip taraftarı olduğunu ortadayken, bu hakemi şampiyonluğu ilgilendiren maçta rakip ekibin maçına veriyorsunuz! Bunu algoritmaya yazarken unuttunuz mu?

“KİMSE BU KIRMIZI KARTI KONUŞMASIN İSTİYORLAR”

Kırmızı kart gösterilmesi gereken konumda, hakemin hareketi de o tarafta… Kim müdahale ediyor ve hakemin hareketi değişiyor? Yan hakemim mi, VAR mı? Kimse anlamış değil. Milot Rashica’ya yapılan hareketin birebiri Konya’da penaltı değil fakat Alanya’da penaltı. Sivas maçındaki konumu lisanlarına dolamışlar, oradan mağduriyet çıkarma peşindeler! Gol yedik fakat o maçı kazandığımızı herkes unutmuş! Kimse bu kırmızı kartı konuşmasın istiyorlar.

“BASKI OLUŞTURMAK İÇİN AÇIKLAMA YAPIYORLAR”

Sahada maç oynanıyor, devre ortasında açıklama yapılıyor! Maçı alanda kazanacağını sav eden bir kulüp, neden devrede açıklama yapıyor? Baskı oluşturmak için açıklama yapıyorlar. ‘Bizi sistem dışına itmek istiyorlar’ diyorlar. Lakin gaye kendi lehlerine yapılan yanlışların üstünü kapamak. Avrupa kupalarında maç bitiyor, hocaları Türk futbolunun pahasını iki paralık etmek için demeç veriyor. Ülkemizin prestijini yok etmeye çalışıyor. herkes sessiz, herkes lisanını yutmuş! Kimse mevzuyla ilgili yorum yapmıyor!

“AYAK OYUNLARIYLA REKABETİ AŞAĞIYA ÇEKİYORLAR”

Fatih Hoca, Schalke maçından evvel yorum yaptı diye 3 maç ceza aldı! Bunu herkese hatırlatıyorum. Aslında her şey planlı! Geçen sene ligi 13. bitiren kadromuzun, bu sene bu muvaffakiyet elde edeceğini hesaplamamışlar! Bu grubun gücünü hafife aldıkları için, ne yapacaklarını bilmiyorlar. O yüzden rekabeti aşağıya çekiyorlar. Biz, sizinle bu kadar düşük düzeyde çaba etmek istemiyoruz. Ayak oyunlarıyla rekabeti aşağıya çekiyorsunuz. Başarısızlıklarını örtmeye çalışıyorsunuz.

“BİZ, SİZE KARŞIN AYDINLIĞI GETİRECEĞİZ”

Ne yaparsanız yapın, biz kazanacağız ne ve alanda kazanacağız. Adaleti size ve sinsi oyunlarınıza karşın getireceğiz. Utancı giden kimsenin, kalbi ölür! Utancı giden, kalbi ölmüşlere sesleniyorum. Artık sizi hiçbir şey utandırmayacak, biliyorum! Çekilin o karanlık köşelerinize, biz size karşın aydınlığı getireceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir