Fenerbahçe maçındaki hareketi olay olan Mete Kalkavan’a Fırat Aydınus sahip çıktı: Formaların ceplerinde sorun var

Süper Lig’in 26. haftasında Fenerbahçe, Alanyaspor’u 3-1 mağlup etti. Müsabakada hakem Mete Kalkavan’ın Osayi Samuel’e kart göstermek için yanına giderken yaptığı hareket çok tartışıldı.

ELİNİ EVVEL ART, SONRA ÖN CEBİNE GÖTÜRDÜ

Osayi Samuel’in yanına giderken genel hakemlerin kırmızı kartını taşıdıkları art cebine elini götüren Kalkavan, futbolcunun yanına geldiğinde ise elini bir anda ön cebine atıp sarı kart çıkardı. Bu hareket Kalkavan’ın kırmızı karttan son anda vazgeçtiği formunda yorumlanırken eski hakem Fırat Aydınus, TV8.5 ekranlarında yaptığı açıklamada Kalkavan’a sahip çıktı.

“HAKEM ARKADAŞLAR, KARTLARI CEBİNDEN ÇIKARAMIYOR”

Aydınus mevzuya ait yaptığı değerlendirmede, “Mete Kalkavan’ın elinin art cebine gitmesi ve sonra sarı kart çıkarması hakkında; bence şu var. Şu formaların ceplerinde sorun var. Trabzon’da, daha evvelki maçlarda yaşadık. Hakem arkadaşlar, kartları cebinden çıkaramıyor.

“BEN HİÇ ŞORTUMUN GERİSİNDEN KIRMIZI KART ÇIKARMADIM”

Ön cepten çıkaramadığı için art cepten yedekleri çıkarmaya çalışıyor. Mete Kalkavan, art cebinden kartı çıkaramadı. Konu bu. Genelde insanlarda şöyle bir durum var; kırmızı art cepte, sarı kart ön cepte. Ben sarı kart sağ ön, kırmızı kartı da sol önde taşırdım. Yedek kartlar da art cebimdeydi. Ben hiç şortumun gerisinden kırmızı kart çıkarmadım.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir