Galatasaray Nef Erkek Basketbol Takımı’nda medya günü gerçekleştirildi

Galatasaray Nef Erkek Basketbol Ekibi, yeni dönem öncesi basın mensuplarıyla bir ortaya geldi.

Sinan Fazilet Spor Salonu’nda düzenlenen medya gününde sarı-kırmızılı grubun teknik takımı ve oyuncuları basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Medya gününde AA muhabirinin sorularını yanıtlayan ekibin genel menajeri Turgay Zeytingöz, yenilenen takım ve amaçlarla ilgili açıklamada bulundu.

Zeytingöz, geçen sezonki takımdan 4 oyuncunun grupta olduğuna dikkati çekerek, “10 yeni oyuncu takımımıza katıldı. Bu sezonki amaçlarımıza, yeni hayallerimize uygun bir kadro oluşturmaya çalıştık. Umarım başarılı oluruz. 1 Ekim’de Türkiye Ligi, sonrasında da FIBA Şampiyonlar Ligi başlayacak. İki kulvara da en hazır formda başlamaya çalışacağız. Hazırlık sürecimiz umduğumuz üzere gidiyor. İnşallah devam eden süreçte sağlıklı kalıp yeterli bir başlangıç yaparız.” dedi.

Her dönemde farklı bir öykünün yaşandığını vurgulayan Zeytingöz, “Geçen dönem kadrosu kurduğumuzda üzerimizde beklenti ve baskı yoktu ancak bizim hayallerimiz vardı. Bunları düşünüp hayal ediyorduk. Daha güzelini de yapabilirdik, içimizde bir burukluk var. Bu dönem üzerine koyarak daha güzelini başarmaya çalışacağız. Türkiye’de en az geçen dönem gittiğimiz yere kadar gidip sonrasını zorlayacağız. FIBA Şampiyonlar Ligi’ndeki amacımız de öncesinde Dörtlü Final’e gitmek, sonrasında da kupayı Türkiye’ye getirmek olacak.” sözlerini kullandı.

“GEÇEN SENEYE NAZARAN ROTASYON MANASINDA DAHA RAHATIZ”

Zeytingöz, yer alacakları tertiplerdeki her maçı kazanmak için uğraş edeceklerini söyledi.

Geçen döneme nazaran bütçelerinin ve rotasyon bahtlarının arttığını aktaran Zeytingöz, “Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes, şu anda bütçe ve tertip manasında ligimizin üzerinde. Bu gerçeği kabul ederek yola çıkmamız gerekiyor. Galatasaray olarak müsabakanın içinde olmaya çalışacağız. Nerede, hangi gün alana çıkarsak çıkalım o maçı kazanmak için gayret edeceğiz. Kendimizi sınırlamamak için ‘Gidebileceğimiz yere kadar’ diyoruz. Geçen yıldan fazla bütçemiz var. Geçen seneye nazaran rotasyon manasında daha rahatız. Bu sezonki niyetimiz de geçen dönemin üzerinde bitirmek, topluluğumuzu ve taraftarımızı daha fazla memnun edebilmek olacak.” halinde görüş belirtti.

Rus ekiplerinin Avrupa kupalarına alınmamasıyla oluşan boşluk nedeniyle THY Avrupa Ligi’nde çaba etme ihtimallerinin olup olmadığının sorulması üzerine Turgay Zeytingöz, şunları kaydetti:

“Şampiyonlar Ligi ile mukavelemiz var. Onlar bize hürmet duyuyor biz de onlara duyuyoruz. Mukavele müddetince bunları çok fazla lisana getirmek istemiyoruz. Bizim tertibimiz 1-2 yıllık değil. Buraya altyapısıyla ve A kadrosuyla uzun periyodik bir plan yaptık. Bu planlar ortasında Galatasaray Kulübünün hak ettiği formda en üst tertip neyse onun içinde yer alması var. Şu anda Şampiyonlar Ligi ile olan kontratımız mühletince hürmet duymaya devam edeceğiz. FIBA Şampiyonlar Ligi’nde başarabileceklerimizi gerçekleştirmek istiyoruz. Yolda bütçemiz ve organizasyonumuzun nereye gelişeceğine bakacağız. Galatasaray ismi her vakit en üst tertipte vardır. Şampiyonlar Ligi ile olan kontratımız ve amaçlarımız nedeniyle şu anda bu kulvara odaklanmış durumdayız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir