Hindistan’ı sel vurdu: can kaybı 22’ye yükseldi

Hindistan’ın kuzeyindeki eyaletlerde hafta sonu tesirli olan şiddetli yağışların neden olduğu sel ve toprak kaymasında can kaybı artıyor. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada, hayatını kaybedenlerin sayısının 22’ye ulaştığı, kayıp şahısları arama çalışmalarının sürdüğü belirtildi. Başşehir Yeni Delhi’de okullarda derslere orta verilirken, Himaçal Pradeş ve Uttarakhand eyaletlerinde yetkililer halkı gerekli durumlar dışında meskenlerinden çıkmamaları konusunda uyardı.

Himaçal Pradeş’te meydana gelen ani seller nedeniyle bir köprü yıkıldı, kulübeler sel sularına kapılıp sürüklendi. Sel sonucu yol ve köprülerde mahsur kalanlar helikopterle kurtarıldı. Cadde ve sokakların sular altında kaldığı sel bölgelerinde kurtarma grupları insanları botlar ve halatlarla konutlarından çıkardı.

Meteoroloji servisinden yapılan açıklamada, 1 Haziran’da muson mevsiminin başlamasından bu yana Delhi’nin ortalamadan yüzde 112, Pencap’ın yüzde 100 ve Himaçal Pradeş’in ise yüzde 70 fazla yağış aldığı söz edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir