İBB’den halk ekmek tiyatrosuna perde! Rezillik böyle gizlendi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından 3 ay evvel açılışı gerçekleştirilen, İBB’nin çalıştığını argüman ettiği Hadımköy’deki Halk Ekmek Fabrikası’nında skandalın gerisi arkası kesilmiyor.

İBB iştiraklerinden İstanbul Halk Ekmek AŞ’nin Yönetim Kurulu Başkanvekili Özgen Nama’nın, Hadımköy’deki Ahmet İsvan Halk Ekmek Fabrikası’nın çalıştığını sav etti. Fakat ne İBB’nin ne de Halk Ekmek idaresinin rastgele bir adım atmadığı tespit edildi.

PENCERELERİ PRDEYLE KAPATMIŞLAR
Naylon brandalarla kaplı makinelerin imajından rahatsız olan İBB idaresi, bu kere pencereleri perdeyle kapattırdı. Makinelerin naylonlar kaplı olduğüu imgelerin toplumsal medyada yayınlanmasından rahatsız olan İBB idaresi, devayı rezilliği perdelemekte buldu.

3 GÜN ÇALIŞTIRILMIŞ
Öte yandan fabrikanın elektrik tüketimine ilişkin ayrıntılar da ortaya çıktı. Elektrik tüketim datalarına nazaran, Ahmet İsvan Halk Ekmek Fabrikası açılışa özel 3 gün çalıştı. Günlük tüketimlere bakıldığında 21-22-23 Temmuz’da tüketimin arttığı, 23 Temmuz’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı merasimden sonra 24 Temmuz’da elektrik tüketiminin düştüğü görüldü.

RAKAMLAR FARKI ORTAYA ÇIKARDI
Bu fark, Halk Ekmek’in Cebeci ve Edirnekapı’daki ekmek fabrikalarının elektrik mukaveleleri ve tüketimlerine bakıldığında da net halde ortaya konuldu. Datalara nazaran, 23 Temmuz’da açılışı yapılan Hadımköy’deki ekmek fabrikasının elektrik kontrat gücü Edirnekapı’daki fabrikaya nazaran 13.3 kat daha yüksek. Buna karşın elektrik tüketimi Edirnekapı’daki tüketimin yalnızca yüzde 20’si kadar. Hadımköy’deki ekmek fabrikasının elektrik kontrat gücü, Cebeci’deki Halk Ekmek Fabrikası’ndan 5.1 kat daha yüksek. Buna karşın eylül ayında elektrik tüketimi Cebeci fabrikasının yüzde 15’i kadar.

KAYNAK: AHABER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir