İki polis memurunu yaralayan saldırgan bir kişiyi daha öldürmüş

İstanbul Başakşehir’deki Güvercintepe Mahallesi’nde yaşayan İnanç Güler (32), evvelki gün arkadaşı Ergül Maden ile amcasının eşi Güllü Güler’i öldürdü, yeğeni Sevim Zirve ve kocası Adem Tepe’yi de yaraladı. Olaydan sonra ortadan kaybolan İtimat Güler, öğlen saatlerinde bir arkadaşıyla birlikte Fatih’te ortaya çıktı.

Hürriyet’ten Çetin Aydın’ın haberine nazaran, saat 10.50 sıralarında Fatih Kenanbey Sokak’ta İnanç Timleri’nde vazifeli polisler Ozan K. ve Özgür K. şüphelendikleri İtimat Güler ve arkadaşının kimliklerini denetim etmek istedi. Bir anda belinden tabancasını çıkartan İtimat Güler polis Ozan K.’yi gözünden, Özgür K.’yi ise yüzünden yaralayıp kaçtı.

Polis takımları, İnanç Güler’i akşam saatlerinde Altınşehir’de bir viyadüğün altında saklanırken yakalamıştı. İnanç Güler’in tabancasında yapılan incelemede bir cinayet daha aydınlatıldı. Ergül Maden ve Güllü Güler’in öldürüldüğü gün Altınşehir’de cesedi bulunan Celal Meşgül’ün de İnanç Güler tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.

Güven Güler ise polisteki tabirinde cinayetleri kabul etmedi, polise saldırmadığını söyledi. Güvenlik kamerası imajlarını de reddeden İnanç Güler’in sorgusu sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir