Kulis: AKP listelerinde sürpriz isimler yer alacak

Hürriyet’te yer alan habere nazaran; AKP aday listelerinde sürpriz isimlerin yer alması bekleniyor. Üç periyoda takılan kimi sembolik isimlerin, sarsıntı bölgeleri Kahramanmaraş, Gaziantep ve Malatya’da reaksiyon alan birtakım milletvekillerinin ve küme başkanvekillerinden bir kısmının aday gösterilmeyeceği kaydediliyor.

AKP’de yürütülen çalışmalarda, bakanlar ve genel lider yardımcıların durumları da masaya yatırıldı. Buna nazaran kulislerde, mevcutta milletvekili olmayan kimi genel lider yardımcılarının aday gösterilebileceği, üç periyoda takılan birtakım isimlerin ise tekrar milletvekili olmayabileceği aktarılıyor. Sarsıntı boyunca öne çıkan ve vatandaş tarafından sevilen kimi bakanların milletvekili adayı olarak gösterileceği konuşulurken, kimilerinin seçim etrafının değiştirilerek yine aday gösterilebileceği, kimi bakanların da aday gösterilmeyeceği tabir ediliyor.

AKP ve MHP heyetinin bir müddettir üzerinde çalıştığı listelerle ilgili yeni bir formül üzerinde duruluyor. Bu kapsamda, MHP’nin hiç milletvekili çıkaramadığı birtakım vilayetlerde, AKP listesiyle seçime girilip, MHP’li isimlerin yer alabileceği bedellendiriliyor. AKP kurmayları, “MHP’nin hiç milletvekili çıkaramadığı vilayetler var. Onun oyunun boşa gitmemesi için oralarda ortak listeyle seçime girip milletvekili çıkarılabilir. AKP Parti listesinden girip seçildikten sonra istifa edip MHP’ye geçebilir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir