Süslü Kadınlar Karşıyaka’dan geçti

İzmir’de Karşıyaka, memleketler arası boyut kazanan ‘Süslü Bayanlar Bisiklet Turu’na mesken sahipliği yaptı. 10’uncu yılında, dünyanın ve Türkiye’nin birçok kentinde eş vakitli olarak düzenlenen büyük tertibin ana tipi Karşıyaka’da gerçekleşti. Atatürk, Annesi ve Bayan Hakları Anıtı’nda buluşan yüzlerce bisikletli bayan, daima birlikte pedal çevirdi. Rengarenk kıyafetleri ve süslü bisikletleriyle kenti şölen yerine dönüştüren bayanlar, DJ Ersin’in Anıt önünde sergilediği performansla da cümbüş dolu anlar yaşadı, tıbbın 10. yılını coşkuyla kutladı.

“İZLEMEYE DOYAMADIM”

Büyük ilgi gören aktifliğe, Karşıyaka Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay’ın eşi Öznur Tugay da katıldı. Tüm iştirakçilere ve emeği geçenlere teşekkür eden Tugay “Karşıyaka’da bugün o denli bir gurur yaşadım ki izlemeye doyamadım. Güzel ki Karşıyaka var, uygun ki İzmir var, yeterli ki bu türlü binlerce hoş bayan var. Çok gururluyum” dedi.

“İYİ Kİ KARŞIYAKA’DAYIZ”

Süslü Bayanlar Bisiklet Turu’nun kurucusu Sema Gür de “İyi ki Karşıyaka’da, hakikat yerde yapmışız bu aktifliği. Karşıyaka Belediye Liderimiz Dr. Cemil Tugay’a sonsuz teşekkür ediyorum. O bizi anladı, ne yapmaya çalıştığımızı anladı. Sahneyi bayanlara bırakmak istedi, o kadar da nazik bir insan. Kendisine tekrar çok teşekkür ediyorum. Eşi Öznur Tugay ise geçen yıl tipimize sessiz sedasız geldi, çok şık bir halde gerilerde bisiklet sürdü. Bu yıl da bize harika bir konut sahipliği yaptı. Sayın Öznur Tugay’a da sonsuz teşekkürler” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir